Suntem pe ”mâini” bune la Festivalului Egalității de Gen

l

Vineri, 17 august 2012, a avut loc o primă întâlnire cu voluntarii implicați în organizarea celei de-a șaptea ediții a Festivalului Egalității de Gen.

Activitatea  s-a desfășurat la Biblioteca Județeană ASTRA Sibiu. Pe parcursul celor aproape trei ore, tinerilor prezenți le-a fost prezentat conceptul de egalitate de gen, precum și un scurt istoric al mișcărilor de la nivel mondial care au susținut egalitatea între cele două sexe.

Totodată, celor peste 20 de voluntari prezenți, le-a fost prezentat în detaliu în

ce constă fiecare activitate care va avea loc în perioada 21-28 septembrie, pe parcursul

Așadar, echipa de organizare de anul acesta se prevede a fi una unită, plină de entuziasm, creativă, amuzantă și pusă pe schimbat atitudinea comunității sibiene.festivalului.

Cu sprijinul Consiliului Județean al Elevilor Sibiu și cu o echipă organizatorică dinamică, Festivalul Egalității de Gen are șanse mari să ”doboare” multe prejudecăți și stereotipuri de gen anul acesta.

Acest post are 0 comentarii

Răspunde